Профільне навчання

Профільна освіта  (загальна інформація)

Профільна освіта – це вид  диференційованого навчання. Профільна освіта створює умови для підготовки старшокласників відповідно до їхнього професійного самовизначення, з урахуванням інтересів, здібностей та особистісних якостей учнів.

Три рівні освіти  згідно з концепцією НУШ.    Нову українська школа, це три рівні освіти – початковий рівень, базовий рівень, профільний рівень.

Завдання кожного  рівня освіти. Завдання початкової освіти – спонукати дитину до бажання отримувати знання, до самостійних досліджень, до створення своїх найпростіших проектів.

Завдання базового рівня – зацікавити учнів природничо-математичними науками, навчити застосовувати їх на практиці для вирішення завдань у технологіях.

Завдання профільного рівня – сприяти правильному вибору подальшої освіти: науково-дослідна діяльність, змагання, проекти, розробки стартапів. Згідно з концепцією НУШ, до 2023 року має бути прийнятий новий стандарт профільної школи, до 2025 - сформована мережа закладів ІІІ ступеня, а до 2027 – повноцінний запуск профільної школи.

Вісім  питань про профільне навчання у СЗШ №14

1. Чи потрібне профільне навчання?

Підвищення якості освіти у школах – вимога часу! Світ не стоїть на місці, в 21 столітті зникло багато професій, технології змінюють ринок праці, тому людина майбутнього повинна володіти навичками самоорганізації та самодисципліни, мати активну громадську позицію, вміти  самонавчатись, володіти основами IT- технологій, знати іноземні мови. Все це вимагає пошуку нових підходів у сфері освіти.

1. Що таке профільне навчання у школі?

Профільне навчання  - це спеціалізована підготовка учнів старших класів (10-11) з предметів, які вивчаються поглиблено.

1. Який навчальний профіль школи?

Наша школа «однопрофільна». Навчальний профіль – іноземна філологія.

1. Яка мета профільного навчання?

Надати можливість старшокласникам поглибити свої знання з профільних дисциплін, які включають навчальний курс з англійської мови та ряд елективних курсів.

1. Що таке елективні курси?

Елективні курси з іноземних мов – це обов'язкові навчальні предмети, які входять до складу філологічного профілю у старшій школі і виконують функцію поглиблення профільних дисциплін та здійснення між предметної інтеграції.

1. Які елективні курси вивчаються у школі?
    • «Культурознавство англомовних країн»
    • «Англійська у світі інформаційних технологій»
    • «Основи ділового спілкування»
    • «Література Великобританії»
    • «Гіди-перекладачі»
  2. Які переваги навчального профілю «Іноземна філологія»?
    • Вивчення англійської мови відповідно до мовного рівня В2  та німецької мови відповідно до рівня В1 (згідно із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти).
    • Можливість пройти ЗНО з цих предметів успішно;
    • Більш вдумливий та грамотний підхід до вимог сьогодення та  вибору майбутньої професії .
  3. Яке навчально-методичне  та інформаційне забезпечення профільного навчання?
  4.   - Навчання за "Типова освітня програма закладів загальної середньої освіти ІІІ ступенів"; "Про внесення змін до типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня" Наказ МОН У країни №1493 від 28.11.2019 р.;
  5. Основним методом навчання іноземних мов є комунікативний метод;
  6. Використання навчально-методичних комплексів британських видавництв.
  7.  Сайт школи https://school14-krd.klasna.com
  8.  Е-mail [email protected]
  9. Проведення уроків з використанням дистанційних технологій навчання.
  10. - Педагогічний супровід здійснюють:
  11. 12- учителів англійської мови;
  12. 3- учителів немецької    мови;
  13. 3 - учителя іноземних мов (англійська, німецька)
  14.                     Якісний склад учителів іноземних мов:

Кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» педагогічне звання «вчитель-методист»

2

Кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» педагогічне звання «старший учитель»

9

Кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії»

5

Кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії»

2