Шкільна служба порузуміння

Девіз служби : "Кожен має слухати з повагою " і серцем, і розумом! ""

координатор - практичний психолог  Осташик І.О.

Шкільні служби розв’язання конфліктів - це організація спеціально підготовлених старшокласників, які допомагають своїм одноліткам вирішувати конфлікти, тобто виступають нейтральними посередниками або медіаторами.

Особливою рисою медіації є те, що сторони спільно беруть на себе відповідальність за прийняття рішення та його виконання. Важливим є той факт, що школяр максимально самостійно здійснюють управління і організацію своєї діяльності. Допомагати їм у цьому може зацікавлений педагог чи шкільний психолог. Цю методику доволі успішно застосовують в багатьох країнах світу. На території СНД існує кілька освітніх програм, спрямованих на розвиток у школярів навичок вирішення конфліктів ненасильницьким шляхом. Одна з них – програма «Медіація однолітків»: школярі-медіатори проводять зустрічі з однолітками, між якими виник конфлікт, і допомагають їм залагодити суперечку з урахуванням інтересів всіх сторін. Таким чином, медіація однолітків покладає відповідальність за вирішення конфліктів на самих учнів. Школярі мають багато переваг перед досвідченими спеціалістами при вирішенні конфліктів, що виникають між однолітками, тому що між ними набагато вищий рівень довіри.
Напередодні зимових свят 20 учнів різних шкіл Кіровоградщини навчилися ефективно розв’язувати конфлікти у шкільному середовищі. Ініціатором такого заходу стала Дитяча екологічна громадська організація «Флора».Своєрідним порятунком, спроможним суттєво знизити насилля в шкільному просторі та знизити конфліктність серед учнів – є шкільні служби розв’язання конфліктів. На ефективності такого інституту наголошують фахівці Дитячої екологічної громадської організації «Флора». Вже не перший рік співробітники організації розвивають та вдосконалюють роботу шкільних служб розв’язання конфліктів в учбових закладах області.Саме таких медіаторів, напередодні свят, і навчали методикам роботи у шкільному центрі розв’язання конфліктів. Учні, які працюють у вже створених та ефективно-діючих центрах передавали свій досвід та навички заздалегідь відібраній команді нових потенційних медіаторів. В навчанні приймали участь учні загальноосвітніх шкіл № 6, №3, №14 та Великосеверинівська школа.Важливим було те, що учасники не лише знайшли нових друзів та однодумців. Як вони розповідають після тренінгу, отриманні знання більшість із них застосовують не лише за призначенням, у школі, вирішуючи проблеми однолітків, а і у власному житті Учасники зазначають, що три дні занять, стали важливими також і для розвитку кожного з них, як особистостей.. Минулі роки показали, що практика впровадження даної методики у шкільне середовище, дійсно допомагає запобігти розгортанню конфліктів та попереджує випадки насилля.