Комунальний заклад "Ліцей "Лінгвістичний" Кропивницької міської ради

Родинне виховання

е   Родинне виховання та її роль у формуванні  особистості.

Зустрічі з представниками релігійних організацій

09.02.2017 р. 7-А клас

Сімейні традиції(відео)
Творчий проект "Створюємо позитивну модель сім`ї"

20 вересня 2015 року колектив 6-А класу в Лісопарковій провів День здоров я. Змагалися батьки з учнями, а суддею був коасний ерівник Андраєва Т. А. Як завжди - перемогла ДРУЖБА. Поверталися додому з позитивним настроєм і планами на подальшу співпрацю батьки - учні - вчителі.

ВИХОВНА ГОДИНА «Пропаганда сімейних цінностей »

Вплив батькiвської сiм'ї на формування моделi шлюбу у сучасної молоді

Презентація «МОДЕЛИ СЕМЕЙНОГО ВОСПИТАНИЯ»

Презентація " Сім'я  XXI століття"

Gh

Всебічний розвиток людини – це важкий і довготривалий процес, результат якого залежить від багатьох об’єктивних і суб’єктивних чинників. На формування особистості найбільший вплив мають сім’я, в якій живе і виховується дитина, школа та суспільство. Мета виховання має об'єктивний характер і виражає ідеал людини в загальній формі . Загальною метою виховання є всебічний гармонійний розвиток особистості: її розвиток в анатомо-фізіологічному, психічному і соціальному напрямку. Таку мету виховання ставило перед собою суспільство завжди. Людина повинна бути завжди фізично, розумово і духовно розвинута.
Сім’я виступає домінуючим інститутом у формуванні особистості дитини. Причому тільки та сім’я має позитивний вплив, яка допомагає дитині відчувати себе рівноправним членом сімейного колективу, де її люблять; вона має у сім’ї права і обов’язки; до її потреб ставляться з розумінням. Саме в таких сім’ях діти найбільше цінують поради і допомогу батьків, наслідують їх особистий приклад. У нормальній сімейній обстановці дитина виростає доброзичливою, гуманною, врівноваженою, здатною до співчуття, оптимістичною, з почуттям гумору, має тверді етичні правила, дотримується загальнолюдських цінностей..
Родинне виховання, завжди досягає свого повного довершення тоді, коли воно здійснюється у нерозривній єдності з педагогічним впливом школи та громадськості, а основою формування особистості виступає родинно-шкільне виховання. "Родина і школа – дві могутні сили виховання", - писав М. Стельмахович. Родинне виховання повинно духовно збагачувати дитину, формувати її як особистість, впливати на її розвиток, пробуджувати добрі почуття, сприяти виробленню морально-етичних норм співжиття у суспільстві, формувати майбутнього громадянина незалежної держави України.

З раннього дитинства малюка виховує все, що його оточує: люди, речі, природа і суспільні явища. Але у всі періоди дитинства, незважаючи на безліч різноманітних впливів, найвідповідальнішою є роль батьків.
    Видатний педагог В.О. Сухомлинський пристрасно звертався до батьків: “Хоч би яка у вас відповідальна і складна, творча робота була б на виробництві, знайте, що вдома вас чекає ще відповідальніша, ще складніша, ще тонша робота – виховання людини. Скрізь вас можна замінити іншим працівником – від сторожа на тваринницькій фермі до міністра. А справжнього батька не замінить ніхто!”
5. Сім'я — це первинний колектив українського суспільства.
Чи почуває дитина, що блага її життя — наслідок великої праці батьків, турботи люблячих її людей? Адже без них, без їхньої праці і турботи вона просто не могла б існувати. Тут криється велика небезпека — виростити людину егоїстичну, яка вважає, що головне — її особисті потреби, а все інше — другорядне. Я бачу лише один шлях: учити дитину робити добро для нас, батьків, вихователів; учити дітей розуміти й переживати всім серцем, що вона живе серед людей і що найглибша людська радість — жити заради когось.