Коротка інформація про навчальний заклад

Будівля за адресою вулиця Вокзальна 19 міста Кропивницького є пам'ятка архітектури місцевого значення, як "Колишнє духовне училище",  ( перша половина ХІХ ст., охоронний №259-Кв).
  Про цей духовний заклад колишній міський голова /1878-1912/ О.М Пашутін у довіднику «Історичний нарис м. Єлисаветграда», автором якого він є, пише: «Церква при Єлисаветградському духовному училищі на честь святого сповідника Василія Парійського збудована і освячена у 1884 році. Збудовано за рахунок колишнього почесного охоронця купця Василія Йосиповича Куцина». Згадана церква знаходиться всередині училищного приміщення. В результаті буремних подій 1917 року Духовне училище було закрите.
     У 1922 році за активної підтримки і допомоги робітників і службовців залізничного вузла вікривається початкова школа № 70. Школа була названа трудовою, що символізувало її як народну. В Єлисаветградській трудовій початковій залізничній школі № 70 в основному вчилися діти залізничників, робітників заводу «Червона зірка». У 1931-1932 роках залізнична школа № 70 за рішенням уряду переходять до системи Комісаріату народної освіти. Таким чином, бепосереднє керівництво школою вже під №22 стало здійснюватися міським відділом народної освіти.
     У 1935 році відбувається перший випуск 10 класу середньої школи №22. Випускників було 17 чоловік: 16 хлопців і одна дівчинка. У 1936 році за рішенням уряду міська школа №22 ім. Кірова перейшла до відомства народного комісаріату шляхів сполучення, вона стала називатися «середня школа №21 ім. Кірова Одеської залізниці». З року в рік залізнична школа №21 щороку давала країні загін випускників.
     20 червня 1941 року в нашій школі закінчилися екзамени і 21 червня відбувся випускний вечір. А на ранок-війна. В серпні гітлерівці увірвалися до міста Кіровограда. 8 січня 1944 року місто було звільнено. Багато будівель було зруйновано. Від будівлі школи №21 залишились одні стіни. Попереду була важка праця по відбудові міста і школи. Батьки дітей, які навчалися в цій школі, допомагали вчителям її відбудовувати.
   1945-1946 навчальний рік. Перший рік без війни. Колектив школи був укомплектований. Директором була Перехрест Любов Максимівна, а потім Скалевий Михайло Михайлович. У цей час школа  №21 перейшла із відділу залізничних шкіл до відомства Міністерства освіти України і увійшла в систему міських середніх шкіл під №14. Школа має великий мікрорайон і міська рада виносить рішення про добудову шкільного приміщення. Будівництво проходило у складних умовах. Школу допомагали добудовувати і вчителі, і батьки, і учні. Організовувались суботники.
   У 1961 році школа отримує статус «Загальноосвітня середня школа з поглибленим вивченням англійської мови». З 1994 року учні школи починають поглиблено вивчати другу іноземну мову – німецьку. 1999-2000 навчальний рік відзначився тим , що школа отримує статус «Спеціалізована загальноосвітня школа I-III ступенів № 14».
   Очолювала нашу школу з 1974 по 2004 рік Заслужений учитель України, талановитий організатор Черевко Людмила Павлівна.
   З 2004 по 2011 рік директором школи був Бондарець Сергій Дмитрович.
   З 2011 року директором школи є Саржевський Олександр Анатолійович.

Скалевий                           Черевко                              Бондарець                  Саржевський
Михайло Михайлович       Людмила Павлівна          Сергій Дмирович       Олександр Анатолійович

Вчителі - ветерани педагогічної праці СЗШ №14

Педагогічний склад працівників

Всього - 63 вчителів

Спеціаліст - 8 вчителів

Спеціаліст ІІ категорії - 6 вчителів

Спеціаліст І категорії - 11 вчителів

Спеціаліст вищої категорії - 38 вчителів

Старший вчитель - 19 вчителів

Вчитель - методист - 1 вчитель

Профільне навчання здійснюється за філологічним напрямом (поглиблене вивченняанглійської і німецької мови). Мова навчання українська. Навчальний заклад працює у дві зміни за 5-денним робочим тижнем.У школі функціонує 24 класи, навчанням в яких охоплено 604 учня.

Досягнення вчителів, учнів зазначено у розділі: "Наші досягнення".

Kirovograd Secondary Magnet School of Foreign Languages #14
Location: Ukraine
Address: Zhovtneva Revoliutsia Street #19
Specialization:    The school is of a humanitarian type and foreign languages trend.
The year of foundation: 1880
From 1961 – status of Secondary school with extensive English course

The enrollment of students to school is based on interviewing and testing   the students’ abilities.
 Principal:  Sarzhevskyi O.A.
Assistant principal and head of the department of foreign languages:  Ilchenko H.K.
The total number of grades – 25
The total number of pupils – 573
The teachers’ staff comprises 62 teachers: 20 teachers of foreign languages

School learners are characterized by a high level of intercultural understanding.  The pupils of the school study English by national and authentic handbooks which correspond to the demands of the European standard (Longman, Express Publishing).
    There are certain extensive courses of British and American Country study and Literature, English and German Business language, English Technical translation. There are a lot of various clubs and societies out of school activities.  English Drama Club is one of them.
        Students of the school are distinguished with proper knowledge of English. They actively participate in the local language competitions and different international projects and programmers. Those students who show the best results study at schools and colleges of the USA and Great Britain.
    For the following 2012-2017 years, the teachers’ staff will work on the methodological problem: “Competency Based Approach in Teaching”

The school works in cooperation with the Kirovograd Pedagogical University. The school is also a home of the regional English teachers’ competition and seminars.
    Many school leavers come to work to school as teachers and the school gave birth to some teachers’ dynasties.