Комунальний заклад "Ліцей "Лінгвістичний" Кропивницької міської ради

Положення про УС

1.      Учнівське самоврядування має назву «Шкільний парламент» (ШП).
2.      В роботі ШП беруть участь учні 8 – 11 класів
3.      ШП працює на базі школи №14
4.      Рішення ШП повинні виконувати всі учні 1 – 11 класів.
5.      Вчителі школи мають прислухатися до пропозицій ШП і по можливості давати рекомендації щодо роботи.
6.      ШП керується такими законами:
·        Декларація прав дитини
·        Конвенція про права дитини
·        Конституція України
·        Закон України «Про охорону дитинства»
·        Закон України «Про загальну середню освіту»
·        Закони, які видаються КМ щодо системи освіти
·        Закон України «Про молодіжні та дитячі громадські організації»
·        Указ Президента «Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян»
7. Головною метою шкільного парламенту є сприяння учительському колективу школи в формуванні та розвитку соціально активної гуманістично направленої особистості з глибоко осмисленою громадянською позицією, відчуттям національної самосвідомості.
8. Головний принцип учнівського самоврядування: «Самі плануємо, Самі готуємо, Самі проводимо, Самі аналізуємо».
9. У відповідності з головними завданнями Парламент організовує комісії: освіти, внутрішніх справ, інформації, культури.

ІІ. Основні напрямки діяльності органів учнівського самоврядування:
Комісія освіти
·        здійснює роботу, спрямовану на формування в учнів свідомого ставлення навчання;
·        надає допомогу вчителям в організації тематичних вечорів;
·        бере участь в обладнанні навчальних місць і виготовленні нових дидактичних матеріалів у шкільних умовах;
·        проводить заходи, спрямовані на підвищення якості знань учнів (предметні олімпіади, інтелектуальні ігри, вечори, стінгазет);
·        бере участь у підготовці та проведенні бесід у класі;
·        тісно співпрацює з педагогічним колективом;
·        заохочує дітей різного віку до навчання;
·        пропагує здоровий спосіб життя;
·        знаходить спільні шляхи вирішення існуючих у системі освіти проблем.

Комісія культури
·        залучає дітей до позаурочної діяльності, організаційно-змістовного дозвілля та відпочинку, художньої самодіяльності;
·        працює з творчими колективами міста;
·        керує проведенням культурно-масових справ, організацією класних вечорів, життя (антиалкогольна, анти тютюнова, антинаркотична програма); календарних свят, розподіляє між учнями доручення щодо підготовки всіх заходів;
·        організовує проведення конкурсів і оглядів художньої самодіяльності;
·        організовує в класі ігротеки для розваг учнів у вільний час.
·        урізноманітнює форми проведення шкільних дискотек;
·        проведення КВК;
·        організовує поїздки на природу, екскурсії, літні наметові містечка.
Комісія інформації
·        проводить роботу пов’язану з наданням інформації щодо життя класу;
·        інформує учнів, батьків, вчителів про всі події, які відбуваються у школі;
·        постійно працює над поновленням існуючих матеріалів;
·        оформляє та відправляє адресатам вихідну інформацію про діяльність кожної комісії та парламенту взагалі;
·        повідомляє про оголошені конкурси, семінари і конференції;
·        налагоджує зв’язки та співпрацю з місцевими телепрограмами;
·        заохочує дітей та підлітків, які мріють стати журналістами.

Комісія внутрішніх справ
·        допомагає учнівському колективу у вихованні свідомої дисципліни
·        дотримання учнями правил для учнів (проводить рейди «Хто спізнився на урок?»)
·        організовує контроль за порушниками
·        на будь-яких шкільних заходах, назначає відповідальних чергових парламент

ІІІ. Вибори та повноваження голови ШП
1 Президент обирається таємним голосуванням з числа депутатів ШП, термін повноважень – 1 рік, поки не буде обрано нового президента.
2 Президент здійснює керівництво поточною роботою робочих органів учнівського самоврядування, внесення пропозицій, розгляд скарг, представляє органи учнівського самоврядування у місті та за його межами.
3 Президент головує на засіданнях ШП, забезпечує підготовку звітів про проведену роботу, підготовку та затвердження планів роботи. Вносить пропозиції щодо діяльності органів учнівського самоврядування. Є гарантом продуктивної діяльності ШП та органів учнівського самоврядування. Вносить свої пропозиції щодо покращення учнівського життя на розгляд ШП.
4 Всі пропозиції та рішення Президента набувають чинності лише за підтримки 75 відсотків членів ШП. У виключних випадках за відсутності кворуму чи терміновості вирішення питання президент може прийняти одноосібне рішення але несе за нього повну відповідальність.
5 Президент має право визначити не більше 3 Радників Президента, які займаються під його керівництвом оформленням документації та ін. Радники можуть обиратись не з числа членів ШП, в цьому разі вони не приймають участі в голосуванні.
6 Президент може накласти вето на рішення ШП, але воно може бути подолане 95 відсотками голосів членів ШП. У разі неможливості вирішення конфлікту розглядом питання займається наглядова рада.
7 Повноваження президента припиняються достроково у випадках:
 • особистої заяви
 • неможливості їх виконання
 • за станом здоров’я
 • у разі звільнення з посади
 • за поданням членів ШП та за згоди більшості учнів школи.
8 У разі припинення повноважень президента призначаються дострокові президентські вибори. Висуваються кандидати, проводиться передвиборча агітація, голосування (протягом 2 тижнів.)