День рідної мови в школі

«Мова - втілення думки.Що

багатша думка,то багатша мова.

Любімо її,вивчаймо її,розвиваймо її.

Борімося за красу мови,за  правильність мови,

за приступність мови,за багатство мови…»

М.Рильський

9 листопада – День писемності. Це свято відзначає  уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

До відзначення Дня української писемності і мови долучилася вся шкільна родина  СЗШ № 14.

Традиційно, у цей день у нашій школі  пройшли такі заходи:

-  Виставка стіннівок «Антисуржик»

-  Конкурс читців віршів про українську мову

-  Учні 5-11 класів написали диктант «Укранська грамотність»

-  Учні 10-А класу взяли участь у написанні Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності

-  Учителі школи перевірили свої знання, написавши словниковий диктант

«Мова – духовний атрибут нації»

Круглий стіл до Дня рідної мови – 21.02.2014 року

11-і класи

Захід присвячено святкуванню Дня рідної мови

Мета: прищеплювати любов і повагу до української мови, бажання досконало вивчати та спілкуватися рідною мовою і розвивати мовлення учнів та їхні творчі здібності; вдосконалювати вміння виступати перед аудиторією, декламувати поетичні твори.

Мова – великий божий дар для людини. Сьогодні це зв’язок зі світом та джерело інформації. Під впливом суржику і сленгу істотно змінюється духовний клімат України.

Чистота мови і культура мовлення – запорука духовного здоров’я нації.

Сьогодні це актуально як ніколи. Старшокласники із задоволенням брали участь у багатьох мовознавчих та літературознавчих конкурсах, в обговоренні проблем та намагалися знайти шляхи їх розв’язання.

Молодь усвідомила, що українська мова – це «модно», це на часі.

День  рідної мови святкували 21 лютого 2012 року